O nas

O
Kancelarii

Kancelaria Wolszlegier

Wyrażam przekonanie, że współpracując ze mną zyskacie Państwo cenne wsparcie profesjonalisty oraz poczucie bezpieczeństwa.

Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Wolszlegier to nowoczesna Kancelaria mieszcząca się w Bydgoszczy przy ul. Jana III Sobieskiego 5/8.

Zapewniam profesjonalną i skuteczną pomoc prawną osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom i osobom prawnym.

Wyróżnikami Kancelarii są:

 • Indywidualne podejście

  Sprawę każdego Klienta traktuję indywidualnie. W swojej pracy kieruję się zasadą, że ta właśnie sprawa jest dla mojego Klienta najważniejszą sprawą prowadzoną przez Kancelarię. Dokładam wszelkich starań, aby powierzając mi prowadzenie swojej sprawy, Klient miał poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że dbałość o jego interesy jest dla mnie priorytetem.

 • Poznanie potrzeb Klienta

  W każdym przypadku najważniejszym zadaniem jakie sobie stawiam jest realizacja umówionego celu, osiągnięcie na końcu sprawy określonej korzyści dla Klienta. Ważne jest dla mnie dokładne poznanie jego sytuacji osobistej, rodzinnej, zawodowej majątkowej oraz biznesowej, co w toku sprawy pozwala mi tak nakierować działania, aby zmierzały one do osiągnięcie celu założonego celu.

 • Wnikliwa analiza problemu

  Każda sprawa jest inna i nawet pomimo jej pozornego podobieństwa do innych spraw, zawsze bardzo dokładnie analizuję przedstawione mi zagadnienie. Nigdy nie zawierzam rutynie, gdyż mam świadomość, że w tak skomplikowanej materii jaką jest prawo nie ma miejsca na wyłącznie schematyczne działania. Takie podejście gwarantuje, że udzielana pomoc prawna będzie adekwatna i dostosowana do stanu faktycznego i prawnego w danej sprawie.

 • Szybkość działania

  Dla wielu Klientów równie ważna co skuteczność jest szybkość z jaką prowadzone są ich sprawy. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, tam gdzie to tylko możliwe, niezwłocznie podejmuję działania, aby w sposób sprawny i terminowy dbać o interesy Klientów. Priorytetowo traktuję sprawy, w których istotną rolę odgrywają terminy i upływający czas. Na bieżąco reaguję na pojawiające się problemy i wdrażam ich rozwiązania. Sprawy proste załatwiam „od ręki”.

 • Prostota i ekonomika

  Często rozwiązania najprostsze są jednocześnie tymi najskuteczniejszymi. Tam gdzie to możliwe, dokładam starań, aby osiągnąć zamierzony efekt za pomocą najszybszych i najmniej kłopotliwych środków. Jednocześnie dbam, aby koszty ich zastosowania były dla Klienta jak najmniej uciążliwe.

Skuteczność

Wygrana ponad 90% zleconych spraw. Pozostałe sprawy kończą się zazwyczaj ugodami akceptowanymi przez obie strony.

Osiągnięcia

Mecenas Tomasz Wolszlegier podczas państwowego egzaminu radcowskiego w 2017 r. uzyskał najlepszy wynik spośród aplikantów z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy.

Doświadczenie

6 lat doświadczenia w pomocy prawnej dla osób fizycznych, prawnych oraz przedsiębiorców.

Nasze
Doświadczenie

Kancelaria Wolszlegier

Dbałość o interesy i poczucie bezpieczeństwa klienta są dla Nas najważniejsze.

Doświadczenie zawodowe, w tym związane z prowadzeniem spraw przed sądami i innymi organami, zdobywane i doskonalone podczas zatrudnienia i współpracy z kancelariami radców prawnych.

Preferencje zawodowe i specjalizacje: procesy sądowe, prawo cywilne i gospodarcze (umowy i zobowiązania), prawo spadkowe, prawo rodzinne, prawo pracy, prawo spółek handlowych prawo administracyjne oraz prawo podatkowe

Poznaj nas

Zespół

Tomasz Wolszlegier

-

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praca magisterska pod tytułem „Umowa deweloperska” obroniona z wynikiem bardzo dobrym.

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy. Aplikacja radcowska odbyta w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy. Egzamin radcowski zdany z wynikiem pozytywnym. Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy.

Doświadczenie zawodowe, w tym związane z prowadzeniem spraw przed sądami i innymi organami, zdobywane i doskonalone podczas zatrudnienia i współpracy z kancelariami radców prawnych.

Preferencje zawodowe i specjalizacje: procesy sądowe, prawo cywilne i gospodarcze (umowy i zobowiązania), prawo spadkowe, prawo rodzinne, prawo pracy, prawo spółek handlowych prawo administracyjne oraz prawo podatkowe.

W życiu prywatnym interesuje się kinematografią, muzyką oraz historią najnowszą. W czasie wolnym lubi czytać książki oraz gotować.